آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
کیش
0 1

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اصلی جزیره کیش نخلستان های زیبای این جزیره می باشد.  پرورش نخل در کیش از سابقه دیرینه‌ای برخوردار است. اغلب جهانگردانی که در سده‌های گذشته از کیش دیدار کرده‌اند به وجود نخلستان های انبوه در این جزیره اشاره نموده اند. «باغ بهشت» تنها نخلستان به جای مانده از دوره های گذشته ایست که در غرب محله سفین واقع شده و از جمله زیباترین نخلستان های کیش است که به ویژه در هنگام غروب آفتاب چشم اندازی زیبا و تماشایی دارد.  از معروف ترین و مشهور ترین درختان مناطق گرمسیری و به خصوص شهرهای جنوبی کشورمان درختان زیبای نخل میباشد و در مجموعه‌ی درختان، نخلستانها نمای بسیار زیبا و دیدنی را در منظر ایجاد می کند.
میگویند درخت نخل خصوصیاتى شبیه به انسان دارد و شاید به همین دلیل است که برای شمارش آن از کلمه‌ی "نفر" استفاده مى‌شود. به هر حال جزیره‌ی کیش نیز از این امر مستثنی نیست. یکی از زیباترین مناطق دیدنی که به صورت مصنوعی به ثمر رسیده است جنگل "مجموعه درخت سبز" میباشد. از آنجاییکه "مجموعه ی درخت سبز" با شهر تاریخى حریره همجوار است  به گردشگران این امکان را مى‌دهد که ضمن بازدید از بقایاى شهر تاریخى حریره، ساعاتى را هم در این مجموعه به استراحت و تفریح بپردازند.جنگل مجموعه ی سبز  دارای چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی است و اغلب درختان آن در سال ۱۳۷۱ کاشته شده و جوان است.
در محوطه این جنگل درختانى از نوع کاسیکا، اوکالیپتوس ، درمان عقرب ، ابریشم کهور، مصری، کنار، گز، لور، خرما و تمر هندى و سایر درختان موجود جزیره کاشته شده است ومساحت آن حدود ۶۰ هکتار است. این مکان سرسبز ،در جنوب شرقى جزیره ی کیش قرار گرفته است. مجموعه سرسبز مرجان نیز در همین راستا احداث شده است. مساحت این نخلستان حدود ۱۵ میباشد و نهال‌هاى آن در سال ۱۳۷۰ غرس شده است. تعداد زیادى از درختان نخل، به مرحله بارورى رسیده‌ و منظره چشم‌نوازى را برای بازدیدکنندگان  پدید آورده‌ است. نخلستان دیگر جزیره  'غروب کیش' است که در غرب جزیره ی کیش و درمحدوده ی کشتى یونانى قرار دارد. این نخلستان ۲۵ هکتار وسعت دارد و داراى ۳۰۰۰ اصله درخت نخل مى‌باشد که در سال ۱۳۷۳ غرس شده است.

 

 

آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از14 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم وگردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تورهای دبی، تایلند، مالزی، ترکیه، ارمنستان و چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد بانرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

شماره تماس :   88901967    -    09101480940


 
آژانس گردشگری روشنی گشت
خدمات ما
آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از18 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم و گردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تور دبی، تور تایلند، تور مالزی، تور ترکیه، تور ارمنستان و تور چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد با نرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باش ...
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین تورها، آخرین تخفیف ها و آخرین اخبار ما مطلع شوید!

امتیاز بدهید !
روشنی گشت را در گوگل محبوب کنید