آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
صفحه ی اصلی / کوش آداسی
کوش آداسی
0 2

گفتنی است تنوع دیدنی های کوش آداسی بسیار زیاد می باشد، اما بیشترین دیدنی متعلق به تاریخ شهر افه‌ سوس می باشد. اماکن دیدنی که از دیدن آن ها سیر نمی شوید و حتی متوجه گذشت زمان نیز نخواهید شد، جایی که آرامش و سکوت بی نظیری را به شما هدیه می دهد.

افه سوس بازمانده ی شهری چندین هزارساله از امپراطوری رم شرقی است. قبل از رسیدن به افه سوس، خانه ای قدیمی نیز وجود دارد که حضرت مریم ده سال آخر عمرشان را این جا گذرانده اند و امروزه به زیارتگاهی تبدیل شده است. حتی می توانید روی دیوار های بیرون خانه شمع روشن کنید و یا از چشمه آرزوها بنوشید و آرزو کنید. بعد از آن شهر زیبا و دیدنی افه سوس می باشد که با ستون های سنگی بزرگ، میدان نبرد گلادیاتورها و بقایایی از آمفی تئاتر و دروازه های شهر مزین شده و ساخته شده است.

کوه اصحاب کهف در افه سوس

اصحاب کهف در کوه های شمال افه سوس، جایی که در دامنه کوه می باشد و به مدت دویست سال خوابیدند. هم چنین کوهی که به غار هفت خواب ها مشهور می باشد. داستان به این قرار بوده است که هفت جوان از طرفدارات حضرت عیسی بوده اند، و نمی توانستند دین خود را بر امپراطور داسیوس آشکار کنند، تصمیم می گیرند به کوه پاناییر فرار کنند و در غاری پناه گیرند. شبی که در آن خوابیده بودند، ورودی غار توسط سربازان امپراطور با سنگ های بزرگ بسته می شود.

ماهها و سالها اين هفت دوست در خواب بودند تا آن که چوپانی که از آن حوالی مي گذشته، ورودی غار را باز مي کند و با تابيده شدن نور به داخل غار، جوانان بی خبر از همه جا از خواب بيدار شده و پس از آنکه برای خريد به شهر افس می روند، از تفاوت های محيط اطراف و پول های قديمی متوجه موضوع می شوند. انتشار اين مسئله باعث توجه و احترام به اين غار می گردد و از قرن پنجم به بعد به عنوان مرکز دينی و زيارتگاه در می آيد .

خانه حضرت مریم در افه سوس

در نزدیکی شهر سلجوق در میان درختان کوه بلبل در مجاورت شهر کلیسای کوچکی وجود دارد که امروزه بسیاری از مسیحیان از گوشه و کنار دنیا جهت زیارت برای مدت یک یا دو روز وارد کوش آداسی آمده و پس از زیارت این و مکان و گشتی در شهر بازمی گردند. حضرت مریم 10 سال پایانی عمرش را در این محل گذرانده و پس از مرگ در محل نامعلومی دفن میشود. این محل امروزه به کلیسای کوچکی تبدیل شده و بازدید کنندگان بسیاری دارد. در پایین این مکان سه چشمه وجود دارد که به ترتیب چشمه سلامتی، عشق و ثروت نامیده می شود. عکسبرداری و فیلمبرداری در داخل خانه حضرت مریم ممنوع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از14 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم وگردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تورهای دبی، تایلند، مالزی، ترکیه، ارمنستان و چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد بانرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

شماره تماس :   88901967    -    09101480940

 

کلمات کلیدی :
کوش اداسی,افه سوس, گردشگری
آژانس گردشگری روشنی گشت
خدمات ما
آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از18 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم و گردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تور دبی، تور تایلند، تور مالزی، تور ترکیه، تور ارمنستان و تور چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد با نرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باش ...
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین تورها، آخرین تخفیف ها و آخرین اخبار ما مطلع شوید!

امتیاز بدهید !
روشنی گشت را در گوگل محبوب کنید