آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
صفحه ی اصلی / بروکسل
بروکسل
0 1

یکی از معروف ترین نمادهای شهر بروکسل ، بلژیک فواره ای است با مجسمه کوچک برنزی به ارتفاع 61 سانتی متر از پسر بچه ی عریان در حال ادرار کردن در حوضچه ی زیر فواره . در زبان هلندی به این مجسمه pee به معنی مرد کوچک گفته می شود .  اصل این مجسمه ، سنگی بوده است و در سال 1388 ساخته و نصب شده ، ولی در سال 1619 با مجسمه فعلی ، تعویض شده . در جشن ها و مراسم خاص ، لباس های مختلفی به تن این پسر بچه می پوشانند و گاهی نیز آن را به جای آب به بشکه آبجو وصل می کنند و مردم ، لیوان های خود را از آن پر می کنند . این مجسمه در تقاطع خیابان های ایک استرات و رو دل اتیو واقع شده است .

چند افسانه در مورد تاریخچه ی این بنا وجود دارد که مشهورترین آنها در مورد دوک گادفری سوم لوون  است . در سال 1142 ، سربازان این حاکم که فقط دو سال ، سن داشت ! در جنگ با ارتش برتوتس ، حاکم گیمبرگن در منطقه رانزبک  در حال جنگ بودند . سپاهیان ، کودک را داخل سبدی قرار داده و از درختی آویزان کرده بودند تا به آنها انگیزه ی جنگیدن بدهد . کودک در مقطعی بر سر سربازان دشمن ادرار کرد . سرانجام ، سربازان کودک پیروز شدند و مجسمه ، یادبود آن ماجراست . چندین نمونه از این مجسمه در بلژیک وجود دارد ، ولی مجسمه شهر بروکسل ، از همه معروف تر است . یک مجسمه مرد کوچک هم از طرف بلژیک به شهر توکوشیما ژاپن اهدا شده است .

 

 

 

 

 

 

 

آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از14 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم وگردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تورهای دبی، تایلند، مالزی، ترکیه، ارمنستان و چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد بانرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

شماره تماس :   88901967    -    09101480940

 

کلمات کلیدی :
مجسمه مرد کوچک,بروکسل,دیدنیهای بروکسل,جاذبه های گردشگری بروکسل,مجسمه مرد کوچک بروکسل
آژانس گردشگری روشنی گشت
خدمات ما
آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از18 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم و گردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تور دبی، تور تایلند، تور مالزی، تور ترکیه، تور ارمنستان و تور چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد با نرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باش ...
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین تورها، آخرین تخفیف ها و آخرین اخبار ما مطلع شوید!

امتیاز بدهید !
روشنی گشت را در گوگل محبوب کنید