آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
آژانس گردشگری روشنی گشت
صفحه ی اصلی / تایلند
تایلند
0 0

مجسمه ای زیبا در گوشه ای از این دنیای زیبا می باشد که در کشور تایلند قرار گرفته است. این مجسمه زیبا در معبد وات پراکائو می باشد که با تور تایلند می توانید به آن جا سفر کرده و زیبایی های این منطقه را به چشم ببینید و لذتی دو چندان از آن ببرید. این مجسمه به نام مجسمه بودای زمردین می باشد.

این مجسمه به این شکل می باشد که مجسمه ای نشسته می باشد و از یشم سبز ساخته شده است، هم چنین لباسی از جنس طلا روی آن قرار گرفته است که آن را مزین کرده است. این مجسمه به حالت مدیتیشن می باشد که دارای حدودا 45 سانتی متر بلندی می باشد.

این مجسمه زمردی که در معبد وات پراکائو می باشد، در مجموعه گرند پلاس قرار گرفته است، و نیز از مقدس ترین مجسمه های واقع در کشور تایلند می باشد. این معبد زیبا و دیدنی و نیز با شکوه در کاخ پادشاهی در شهر بانکوک واقع شده است.

همان طور که هر اثر تاریخی دارای تاریخچه ای می باشد، این مجسمه بودا هم دارای تاریخچه طورلانی نیز می باشد. تاریخچه ای بر اساس افسانه ها، که به این قرار بوده است که این مجسمه سال 43 قبل از میلاد بوده است، که در هند ساخته می شود و پس از 300 سال برای این که از جنگ سریلانکا در امان بماند، به سریلانکا برده می شود. اما در این بین باز اتفاقی افتاد که سرنوشت را تغییر داد. به این صورت که پس از آن قضیه انتقال، شاه برمه، فرستاده ای را برای بازگرداندن آن مجسمه به سیلان فرستاد، اما کشتی که حامل این محموله بود، گرفتار طوفان شد و در کامبوج لنگر انداخت. 

پس از سال هایی که گذشت، پس از گذر از لائوس، این کشتی به ایالت چیانگ رسید که در شمال تایلند نیز می باشد. آن زمانی که آن را منتقل کردند، چیانگ رای آن را مخفی کرد، ولی در سال 1434 بود که به علت صاعقه ای که به معبد برخورد کرد، این بودا کشف شد. بعد از آن بود که این مجسمه به شهر چیانگ مای برده شد و تا سال 1552 بود که در آن جا ماند.

سرانجام این مجسمه به این گونه چرخید و چرخید که در نهایت در قرن 18، رامای اول بود که در آن زمان فرمانده بود. با تصرف این مجسمه، آن را به ایالت خود برد و پس از این که به پادشاهی رسید، این مجسمه بودا را در مراسمی با شکوه و به طور رسمی در سال 1784 به کاخ خودش آورد که در بانکوک کنونی می باشد. این مجسمه نیز دارای سه لباس زرین می باشد که بر حسب تغییر فصل توسط پادشاه تایلند طی مراسم خاصی تعویض می گردد و دو لباس دیگر در مجموعه کاخ به نمایش گذاشته می شود.

 

 

 

آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از14 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم وگردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تورهای دبی، تایلند، مالزی، ترکیه، ارمنستان و چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد بانرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

شماره تماس :   88901967    -    09101480940

                                               

کلمات کلیدی :
تایلند,بودای زمردین,دیدنی های تایلند
آژانس گردشگری روشنی گشت
خدمات ما
آژانس روشنی گشت مفتخر است با بیش از18 سال سابقه درخشان در صنعت توریسم و گردشگری مجری مستقیم و برگزار کننده تور دبی، تور تایلند، تور مالزی، تور ترکیه، تور ارمنستان و تور چین و چارتر کننده روزانه پروازهای کیش و مشهد با نرخ های فوق العاده ارزان و امکان خرید بلیط با کارت های عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باش ...
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین تورها، آخرین تخفیف ها و آخرین اخبار ما مطلع شوید!

امتیاز بدهید !
روشنی گشت را در گوگل محبوب کنید